wtorek, 15 czerwca 2010

"Wyprawa po bursztyn"- Kalisz 2010

Witam serdecznie!

Dzisiejszy wpis będzie o tym co działo się zeszłego weekendu w Kaliszu. Z racji rzekomego 1850-lecia Kalisza zorganizowana została impreza historyczna. Wielka impreza. Największa w jakiej do tej pory uczestniczyłem- strojowych była ponad setka- samych barbarzyńców było ok. 40(TERRA FERRATA, Dagome, Celtica i grupa Andrzeja Przychodniego). Do tego wielkie mnóstwo rzymian z Polski, Czech, Węgier. Jakby mało było starożytnych, w imprezie uczestniczył ok.40-50 osobowy kontyngent wczesnośredniowieczny.

Cóż można powiedzieć o samej imprezie? Gdyby nie ludzie byłoby naprawdę nudno. Naszym głównym zadaniem poza przemarszem było siedzenie w obozie i uśmiechanie się do fotografujących nas ludzi. Całe szczęście atmosfera wśród drużyn sprzyjała wspólnej zabawie i wygłupom;) W pewnej chwili widzowie mogli zobaczyć jak barbarzyńcy rozgramiają 5 razy z rzędu rzymian- to TERRA FERRATA zamieniła się strojami z XIIII Legionem... uczciwie przyznam, że mając na sobie segmentatę, scutum, cała resztę nie byłem w stanie prawie się ruszyć, co dopiero walczyć.

Póki co nie wstawię zdjęć, bo jeszcze do mnie nie dotarły, ale powstawiam linki znalezione w sieci. Więcej o imprezie napiszę gdy wrzucę foty.

www.tvp.info/teleexpress/reportaze/rzymianie-w-kaliszu/1942356

www.youtube.com/watch?v=J7IWHDpK7E8

www.youtube.com/watch?v=hXFFQhzPViI


A tak na zakończenie, chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom imprezy, zwłaszcza Dagome, Legionowi XIIII i legionistom z Czech

Hail,
Włodek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz